Pera Klasikleri’nde bahar coşkusu

Pera Müzesi’nin Pera Klasikleri konser serisi yeni mevsimi “Bahar Müzikleri” temasıyla karşılıyor. Günümüzün sevilen yaylı çalgılar topluluklarından Lepidus Ensemble, 8 Nisan Cumartesi akşamı Pera Müzesi’nde vereceği konserde Mozart ve Beethoven’ın eserlerini seslendirecek.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, klasik müziğin güncel yorumcularını ağırladığı Pera Klasikleri konser serisinde müzikseverleri bu ay Lepidus Ensemble ile buluşturuyor.

Yonca SülünAslı ErdalÖykü Koçoğlu ve Çağlayan Çetin’den oluşan Lepidus Ensemble, “Bahar Müzikleri” başlıklı konserde Mozart ve Beethoven’ın eserlerini yorumlayacak. Müzenin Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlarsergisinin yer aldığı salonda, 8 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek konser, dinleyicileri tarihi ve büyülü müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Lepidus Ensemble
Yonca Sülün (Keman)
Aslı Erdal (Keman)
Öykü Koçoğlu (Viyola)
Çağlayan Çetin (Viyolonsel) 

Lepidus Ensemble Hakkında
2011 yılında Öykü Koçoğlu ve Hande Küden tarafından kurulan yaylı çalgılar dörtlüsü Lepidus Ensemble, Küden’in kariyerine Berlin Filarmoni Orketsrası’nda devam etmesi üzerine konserlerine ve projelerine “ensemble” olarak devam ediyor. 2012 yılında İzmir Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenen oda müziği yarışmasından Birincilik Ödülü bulunan topluluk, Borusan Müzik Evi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi, İş Sanat, Akbank Caz Festivali, Sabancı Üniversitesi, Tekfur Sarayı, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall, Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi ve İKSV bünyesinde Hillside ve Yeldeğirmeni Sanat Merkezi olmak üzere yurtiçinde pek çok konser verdi. Topluluk, 2012 yılında Güney Kore’de iki konser vererek Türkiye’yi temsil etti. Gülsin Onay ile konser vermek üzere Sırbistan’a davet edildi. 2017 yılında Lila Müzik etiketiyle sunulan “From Istanbul” albümünde Jeremy Woodruff’un “Occupation for String Quartet” başlıklı eserini yorumladı. 2021 yılında, İspanya tarafından düzenlenen “Eurocities Erken Dönem Müzik Günü” projesinde Türkiye adına yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir