“AMERİKAN TOPRAĞI” RAFLARDA!

JEANINE CUMMINS’İN 36 DİLE ÇEVRİLMİŞ ULUSLARARASI ÇOKSATAN ROMANI “AMERİKAN TOPRAĞI” RAFLARDA!

ZORUNLU GÖÇE, KORKUYA ve UMUDA DAİR DUYGU YÜKLÜ BİR HİKÂYE…

JEANINE CUMMINS’İN ULUSLARARASI ÇOKSATAN ROMANI AMERİKAN TOPRAĞI, EPSİLON’DAN ÇIKTI!

Jeanine Cummins’in yürek burkan, heyecan veren ve baş döndüren romanı Amerikan Toprağı, Epsilon logosuyla Türkiye’deki edebiyatseverlerle buluşuyor!

Oprah Book Club seçkisinde ve New York Times çoksatanlar listesinde yer alan roman, oğlu dışında tüm ailesini bir kartel saldırısında kaybeden Lydia’nın hem kendisinin hem de oğlunun hayatını kurtarmak için Meksika’dan Amerika’ya uzanan yolculuğu üzerinden korku ve umudun gücünü anlatıyor. Cummins’in
ustalıklı bir anlatımla kaleme aldığı Amerikan Toprağı, kayıplarıyla birlikte yola çıkmayı göze alanların hikâyesi…

Epsilon, Jeanine Cummins’in bugüne dek 36 dile çevrilen ve uluslararası çoksatan romanı Amerikan Toprağı’nı Ahmet Sevindik’in çevirisiyle Türkiye’deki okurlarla buluşturuyor.


Amerikan Toprağı’nda göçmenleri ve onların yaşadıkları zorlu koşulları, maruz kaldıkları tehlikeleri ve kötülükleri incelikli, duygu yüklü bir hikâyeyle ele alan Jeanine Cummins, bugün dahi dünyanın her yerinden dehşet hikâyelerine tanıklık ettiğimiz göçmenlerin acı ve tehlike dolu yolculuklarını, canları ve sevdikleri uğruna neleri göze aldıklarını gözler önüne seriyor.

Lydia, idealist gazeteci eşi Sebastián ve canından çok sevdiği oğlu Luca’yla Acapulco’da sevgi dolu bir hayat yaşar. Fakat kalabalık aileleriyle kurdukları bu mutlu yuva, bir anda altüst olur: Los Jardineros, Lydia’nın ailesindeki on altı kişiyi öldürmüştür. Üstelik
katliamın sorumlusu, Lydia’nın arkadaşı Javier’dir. Luca dışında ailesinin tamamını kaybeden Lydia, yaşadığı dehşetten bir an önce sıyrılıp kendini ve oğlunu kurtarmak zorundadır.


Sebastián’ın Los Jardineros ve lideri Javier ile ilgili yaptığı haberin ardından yaşanan bu katliam, Lydia ve Luca’nın Acapulco’daki hayatlarını ve ölülerini geride bırakıp kilometrelerce yol katettikleri bir yol macerasına dönüşür. Javier ve adamlarının peşinde olduğunu bilen Lydia, yolda edindiği göçmen arkadaşlarıyla birlikte kendinin ve oğlu Luca’nın canını kurtarmanın derdine düşer. Günler ve geceler boyu süren yolculuğun sonunda nihayet Amerika’ya ulaşabilecekler midir? Javier onların izini bulabilecek midir?
Lydia, Javier’i ve yaşananları affedebilecek midir?


Jeanine Cummins imzalı Amerikan Toprağı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet
satış sitelerinde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir